Қорақалпоғистонда божхоначилар мусиқий устунларга яшириб қўйилган 18 кг дан ортиқ мефедронни олиб киришга чек қўйди
Қорақалпоғистонда «Довуд ота» чегара пости божхона ходимлари автомобилнинг мусиқа устунларида 18 кг дан ортиқ мефедронни олиб ўтмоқчи бўлган. Ҳолат юзасидан жиноят иши қўзғатилган.
Қорақалпоғистонда божхона ходимлари «Довуд ота» чегара пости орқали мусиқа колонкаларида олиб ўтмоқчи бўлган 18 килограммдан ортиқ мефедронни аниқлади, деб хабар қилди Иқтисодиёт ва молия вазирлиги ҳузуридаги Божхона қўмитаси матбуот хизмати.
Ўзбекистонга келган Lada Largus русумли автомобилни кўздан кечириш вақтида шубҳали буюмлар борлиги сабабли автомобилнинг юк бўлинмасидаги иккита товуш кучайтиргич (колонка) божхона ходимларининг эътиборини тортди.
Гувоҳлар иштирокида устунлар очилди. Уларнинг ичидан 36 та полиетилен пакетлари топилган. Марказий божхона лабораторияси хулосасига кўра, пакетларда оғирлиги 18,089 кг бўлган мефедрон синтетик гиёҳванд моддаси борлиги аниқланган.

В Каракалпакстане таможенники обнаружили более 18 кг мефедрона, который пытались провезти в музыкальных колонках через пограничный пост «Довуд ота», сообщила пресс-служба Таможенного комитета при Министерстве экономики и финансов.
Во время осмотра автомобиля Lada Largus, прибывшего в Узбекистан, внимание таможенников привлекли два звуковых усилителя (колонки) в грузовом отсеке автомобиля, так как внутри находились подозрительные предметы.
При участии понятых колонки вскрыли. Внутри них были обнаружены 36 полиэтиленовых пакетов. Согласно заключению Центральной таможенной лаборатории, в пакетах оказался синтетический наркотик мефедрон весом 18,089 кг.