ДХХ Ўзбекистонга қўшни давлатлардан олиб келинган 65 кг гиёҳванд моддаларни мусодара қилди
Ҳуқуқ-тартибот идоралари ходимлари Сурхондарё, Фарғона ва Андижон вилоятларида автомашиналарида 65 кг гашиш бўлган бир неча фуқарони қўлга олди.
Ҳуқуқ-тартибот идоралари ходимлари Сурхондарё, Фарғона ва Андижон вилоятларида автомашиналарида гиёҳвандлик моддалари бўлган бир неча фуқарони қўлга олди. Бу ҳақда ДХХ матбуот хизмати хабар берди.
Хусусан, Сурхондарё вилоятида ўтказилган тезкор тадбир давомида Денов туманида яшовчи 30 ёшли фуқаро қўлга олинди. Унинг автомобили юкхонасидан 50 кг 567 г гашиш топилган. Терговга қадар текширув давомида у гиёҳванд моддаларни Тожикистондан келган гиёҳванд моддалар савдогарларидан олганлиги аниқланди.
Фарғона вилоятида ДХХ ходимлари Марғилон шаҳрида яшовчи 52 ёшли фуқарони қўлга олди. У Фарғона йўлида тожикистонлик наркокурерлар томонидан Бухородаги яширин жойдан 4 кг 929 г гашиш олганидан кейин қўлга олинган. Эркак бу гиёҳванд моддаларни қайта сотишни режалаштирган.
Андижон вилоятидаги постда Самарқанд–Андижон йўналиши бўйича ҳаракатланаётган Спарк автомобили тўхтатилди. Текширув давомида уч нафар йўловчи ва Қирғизистон фуқаросида 4 кг 727 г гашиш аниқланган. Аниқланишича, улар Тожикистон фуқаросидан гиёҳванд моддаларни сотиб олиб, Самарқанд вилоятининг Ургут туманига етказиб беришмоқчи бўлган.
Пахтаобод туманида 1981, 1982, 1991 ва 1992 йилларда туғилган тўрт нафар шахс Қирғизистондан олиб келинган 4 кг 634 г гашишни 53 минг долларга сотмоқчи бўлган вақтида ушланди.

Сотрудники правоохранительных органов задержали в Сурхандарьинской, Ферганской и Андижанской областях нескольких граждан, в автомобилях которых находились наркотики. Об этом сообщает пресс-служба СГБ.
В частности, в Сурхандарьинской области во время оперативного мероприятия был задержан 30-летний житель Денауского района. В багажнике его автомобиля нашли 50 кг 567 г гашиша. В ходе досудебного расследования выяснилось, что наркотики он получил от наркоторговцев из Таджикистана.
В Ферганской области сотрудники СГБ задержали 52-летнего жителя города Маргилана. Он был пойман по пути в Фергану после того, как забрал 4 кг 929 г гашиша из тайника в Бухаре, оставленного таджикскими наркокурьерами. Мужчина планировал перепродать эти наркотики.
На посту в Андижанской области остановили автомобиль Spark, следовавший по маршруту Самарканд — Андижан. При проверке у трех пассажиров и у гражданина Кыргызстана обнаружили 4 кг 727 г гашиша. Установлено, что наркотики они купили у гражданина Таджикистана и собирались доставить их в Ургутский район Самаркандской области.
В Пахтаабадском районе задержали четырех человек, родившихся в 1981, 1982, 1991 и 1992 годах, которые пытались продать 4 кг 634 г гашиша, привезенного из Кыргызстана, за $53 тыс.