Oʻzbekiston prezidenti rasmiy tashrif bilan Malayziyaga joʻnab ketdi
Shavkat Mirziyoyev Malayziya bosh vaziri Anvar Ibrohimning taklifiga binoan rasmiy tashrif bilan ushbu mamlakatga joʻnab ketdi. Malayziyaning yetakchi kompaniyalari top-menejerlari bilan uchrashuvlar, qoʻshma biznes-forum va boshqa tadbirlarda ishtirok etish rejalashtirilgan.
Bugun, 4-fevral kuni prezident Malayziya bosh vaziri Anvar Ibrohimning taklifiga binoan rasmiy tashrif bilan ushbu mamlakatga joʻnab ketdi, deb xabar berdi davlat rahbari matbuot xizmati.
Tashrif dasturiga muvofiq Kuala-Lumpur shahrida oliy darajadagi muzokaralar, qator ishbilarmonlik va madaniy tadbirlar boʻlib oʻtadi.

Президент Узбекистана отбыл в Малайзию с официальным визитом
Шавкат Мирзиёев по приглашению премьер-министра Малайзии Анвара Ибрагима отбыл в эту страну с официальным визитом. Запланированы встречи с топ-менеджерами ведущих малазийских компаний, участие в работе совместного бизнес-форума и других мероприятиях.
Сегодня, 4 февраля, президент по приглашению премьер-министра Малайзии Анвара Ибрагима отбыл в эту страну с официальным визитом, сообщила пресс-служба главы государства.
В соответствии с программой пребывания в городе Куала-Лумпуре пройдут переговоры на высшем уровне, состоится ряд деловых и культурных мероприятий.