Uzbekistan Airways samolyoti Moskvadan Toshkentga teletrap bilan to‘qnashgani sababli uchib keta olmadi
Samolyot dvigatelining shikastlanishi bilan Moskvaning Vnukovo aeroportida turibdi.
Uzbekistan Airways samolyoti dvigatelining shikastlanishi tufayli Moskvadan Toshkentga uchishga muvaffaq bo‘lmadi. Bu hodisa haqidagi ma’lumotni SHOT xabar qildi.
Kecha aviakompaniya HY612 reysi texnik sabablarga ko‘ra majburan bekor qilinganini ma’lum qilgan edi.
“Yo‘lovchilar joriy yilning 5 va 6 mart kunlari amalga oshiriladigan aviakompaniyaning muqobil reyslarida tashib ketiladi. Reysni kutish davrida yo‘lovchilar mehmonxonaga joylashtiriladi”, — deyiladi xabarda.

Самолет Uzbekistan Airways не вылетел из Москвы в Ташкент из-за столкновения с телетрапом
Самолет Uzbekistan Airways не смог вылететь из Москвы в Ташкент из-за повреждения двигателя. Информацией об инциденте поделился SHOT.
Накануне авиакомпания сообщила о том, что рейс HY612 был вынужденно отменен по техническим причинам.
Пассажиры будут вывозиться альтернативными рейсами авиакомпании, которые будут выполняться 5 и 6 марта текущего года. На период ожидания рейса пассажиры будут размещены в гостинице, — говорилось в сообщении.
SHOT пишет, что во время посадки телетрап повредил левый двигатель воздушного судна, из-за чего вылет был отложен. Поврежденный борт по-прежнему стоит в московском аэропорту Внуково.