Bloombergʼнинг хабар беришича, Apple Inc. Meta Platforms Inc аллақачон фаолият юритаётган ушбу ўсиб бораётган маҳсулотлар тоифасига киришни кўзлаб, ақлли кўзойнакларнинг бозорини ўрганишга киришди.
Атлас код номи остидаги лойиҳа ўтган ҳафта ишга туширилган бўлиб, компания ходимларининг бозордаги мавжуд ақлли кўзойнак моделлари ҳақидаги фикрларини йиғишни ўз ичига олади, деб маълум қилди вазиятдан хабардор манбалар. Яқин келажакда фойдаланувчиларнинг кутилмаларини чуқурроқ тушуниш учун қўшимча фокус-гуруҳлар ўтказиш режалаштирилган. Тадқиқотларни компаниянинг аппарат муҳандислиги бўлимига қарашли Apple Product Systems Quality бўлинмаси ходимлари олиб бормоқда.
Бундай қадамлар Appleʼнинг ўзининг шахсий ақлли кўзойнагини ишлаб чиқариш орқали тақиладиган қурилмалар қаторини кенгайтириш ниятидан далолат бериши мумкин.

Apple Inc. приступила к исследованию рынка умных очков, рассматривая возможность выхода в эту растущую категорию продуктов, где уже работает Meta Platforms Inc, сообщает Bloomberg.
Проект под кодовым названием Atlas стартовал на прошлой неделе и включает сбор мнений сотрудников компании о существующих на рынке моделях умных очков, сообщили источники, знакомые с ситуацией. В ближайшее время запланированы дополнительные фокус-группы, чтобы лучше понять ожидания пользователей. Исследования проводят сотрудники подразделения Apple Product Systems Quality, входящего в департамент аппаратной инженерии компании.
Подобные шаги могут свидетельствовать о намерении Apple расширить свою линейку носимых устройств, добавив к ней собственные умные очки.