Uchta xorijiy aviakompaniya Oʻzbekistonga muntazam parvozlarni amalga oshirishga ruxsat oldi
“Oʻzaviatsiya” agentligi uchta xorijiy aviakompaniyaga Oʻzbekistonga muntazam qatnovlarni amalga oshirish uchun ruxsatnoma berdi. 3-fevraldan boshlab Malayziyaning AirAsia X Berhad va Janubiy Koreyaning Tʼway Air aviakompaniyalari Toshkentga parvozlarni amalga oshirishlari mumkin boʻladi, 4-fevral kuni esa Misrning Red Sea Airlines aviakompaniyasi ham xuddi shunday ruxsat oldi.
Foto: O‘zaviatsiya agentligi
“Oʻzaviatsiya” agentligi uchta xorijiy aviatashuvchiga Oʻzbekistonga muntazam parvozlarni amalga oshirish uchun ruxsatnoma berdi, deya xabar qildi vazirlik matbuot xizmati.
3-fevraldan Malayziyaning AirAsia X Berhad aviakompaniyasi Kuala-Lumpur va Toshkent oʻrtasida, Janubiy Koreyaning Tʼway Air aviakompaniyasi esa Seul — Toshkent — Seul yoʻnalishi boʻyicha parvozlarni amalga oshirish imkoniyatiga ega boʻldi. Ikkala tashuvchi ham Airbus A330 samolyotlaridan foydalanadi.
Ertasi kuni, 4-fevral kuni Misrning Red Sea Airlines aviakompaniyasi ham Toshkent va Sharm-ash-Shayx oʻrtasida muntazam reyslarni amalga oshirishga ruxsat oldi. Ilgari kompaniya ushbu yoʻnalishda faqat charter tashuvlari formatida ishlagan.

Три зарубежные авиакомпании получили разрешение на регулярные полеты в Узбекистан
Агентство «Узавиация» выдало разрешения трем иностранным авиакомпаниям на выполнение регулярных рейсов в Узбекистан. С 3 февраля малайзийская AirAsia X Berhad и южнокорейская T’way Air смогут осуществлять перелеты в Ташкент, а 4 февраля аналогичное разрешение получила египетская Red Sea Airlines.
Фото: Агентство «Узавиация»
Агентство «Узавиация» выдало разрешения трем иностранным авиаперевозчикам на выполнение регулярных рейсов в Узбекистан, сообщили в пресс-службе ведомства.
С 3 февраля малайзийская AirAsia X Berhad имеет возможность осуществлять рейсы между Куала-Лумпуром и Ташкентом, а южнокорейская T’way Air — по маршруту Сеул – Ташкент – Сеул. Оба перевозчика используют самолеты Airbus A330.
На следующий день, 4 февраля, египетская Red Sea Airlines также получила разрешение на выполнение регулярных рейсов между Ташкентом и Шарм-эш-Шейхом. Ранее компания работала на этом направлении только в формате чартерных перевозок.