Москва полицияси “Матч ТВ” телеканали ходимини зўрлаганликда гумон қилинган уч нафар ўзбекистонлик йигитни қўлга олди.
Москвада “Матч ТВ” телеканали ходимини зўрлаганликда гумон қилинган уч нафар Ўзбекистон фуқароси қўлга олинди. Улар 10 йилгача қамоқ жазосига ҳукм қилиниши мумкин.
6 июль куни тахминан соат 02:30 да Москвада, Останкино ҳовузи яқинида, ишдан қайтаётган телеканал ходимига уч нафар ўзбекистонлик ҳужум қилди, деб ёзмоқда URA.ru.
Полицияга хабар жабрланувчининг ўзидан келган. Гумонланувчилар қўлга олинган. Улар Ўзбекистондан келган 22, 24 ва 25 ёшли йигитлар бўлиб чиқди.
Терговчилар томонидан “Бир гуруҳ шахслар томонидан содир этилган зўрлаш” моддаси бўйича жиноят иши қўзғатилган. Гумонланувчиларга 10 йилгача қамоқ жазоси берилиши мумкин.
«Матч ТВ» вакиллари телеканал воқеадан хабардор эканини маълум қилди. Бироқ телевидение ходимлари содир бўлган воқеа тафсилотларини ошкор этишнинг иложи йўқ деб ҳисоблайди. Канал маъмурияти, агар керак бўлса, ҳуқуқ-тартибот идораларига ёрдам кўрсатишга тайёр эканини маълум қилди. Бундан ташқари, жабрланувчига барча зарур ёрдам кўрсатилади.

Около 2:30 ночи 6 июля в Москве у Останкинского пруда на сотрудницу телеканала напали трое узбекистанцев, когда девушка возвращалась с работы, пишет URA.ru
Сообщение в полицию поступило от самой пострадавшей. Подозреваемые были задержаны. Ими оказались молодые люди, приехавшие из Узбекистана, в возрасте 22, 24 и 25 лет.
Следователями было возбуждено уголовное дело по статье «Изнасилование, совершенное группой лиц». Подозреваемым может грозить до 10 лет лишения свободы.
Представители «Матч ТВ» заявили, что канал в курсе инцидента. Однако телевизионщики не считают возможным раскрывать подробности произошедшего. Администрация канала заверила, что при необходимости окажет содействие правоохранительным органам. Кроме того, пострадавшей оказывается всесторонняя необходимая поддержка.